Affiliate program ako moderný nástroj online marketingu

By 2015-04-20PPC reklama

affiliate-marketingMarketingový postup založený na poplatku, kde jedna strana poskytuje fixný poplatok, alebo určené percento, zo vzniknutého zisku strane druhej, za každého zákazníka, ktorého získala z ich stránky (tradične odkazovaním, presmerovaním alebo reklamou).

 

Za samotnú reklamu platíme len v prípade, že viedla ku skutočnému zákazníkovi alebo obchodu, čo je dôvod, prečo sa tento druh online reklamy často značí ako bezrizikový. Hlavným rozdielom oproti PPC reklamám je práve fakt, že sa platí len za návštevníka stránky, z ktorého plynie zisk a nie pre každé prekliknutie na stránku.

Inzerent sám určuje výšku provízie pre partnera (majiteľa webovej stránky), a tak ho motivuje získavať čo najviac predajov jeho produktu. Cez affiliate sa dajú získavať ako predaje, tak kontakty, prieskumy a mnoho iného.

 

Príklad:

V mnohých prípadoch majú návštevníci stránky pocit že pri vypĺňaní formulára priamo žiadajú vlastníkov portálov napríklad o pôžičku, v skutočnosti sú vlastníci stránok zaradení v affiliate programe a poskytujú priestor na svojej stránke pre zobrazenie affiliate okna s reklamným formulárom spoločnosti poskytujúcej pôžičky.

 

Affiliate je sprostredkovanie určitej akcie affiliate partnerom ( publisherom ) pre inzerenta.

Akciou môže byť:

– Vyplnenie formulára

– Predaj produktu

– Registrácia v systéme

 

Výhody oproti iným reklamným systémom:

– Žiadna platba vopred

– Najférovejšia forma spolupráce

– Platba za reálne predaje

 

Slovenské Affiliate programy:

.dognet – výkonnostná affiliate sieť – finančné produkty, eshopy

TotalMoney – čisto finančné produkty

Pelikan.sk – predaj leteniek a pobytov

pelikan.sk

 

 

Ako môže vyzerať Affiliate program na partnerskej stránke:

affiliate program marketing (1) affiliate program marketing (2) affiliate program marketing (3) affiliate program marketing (4) affiliate program marketing (5)