TOP 8 trendov online dizajnu pre rok 2015

By 2015-04-16Dizajn

8-trendov-dizajnu-seoupPotrebujete nové logo alebo webstránku? Inšpirujte sa trendmi dizajnu pre rok 2015.
Niet sporu o tom, že vizuál predáva. Veci okolo promočných materiálov sa preto v niektorých firmách riešia mesiace. Trendy sa menia a to čo sa páčilo pre 5 rokmi, dnes už so zákazníkmi ani nehne.


1. Veľké a krásne obrázky – vo vyskom rozlíšení, pekné, detailné, kde hlavnú rolu väčšinou hrajú ľudia. Rýchlejší internet a obrovská ponuka fotobánk dávajú priestor pre vybláznenie sa v tejto oblasti.

1.woman-banner

2. Flat dizajn – čo to je?  Ak ste sa ešte nestretli s pojmom „plochý“ dizajn, tak ste už minimálne 2 roky out. Online grafika, ktorú vám grafik vyrobí za desatinu času a rozpočtu oproti realistickým obrázkom je cool a stále viac preberá svoje miesto v infografikách, ikonách, grafických prvkoch a videách.

Flat design vector illustration. E-commerce, shopping & delivery Print image001

3. Silný zážitok – výhodou webu je, že viete ponúknuť bohatý obsah, emocionálne vizualizovaný. Napríklad viac osobné a obrazové príbehy – hlavne interaktívne, doplnené linkami, videami, obrazmi…

image007

4. Lepšia typografia – viac sa pohrajte s písmom. Okrem originality, získate aj lepšiu vizuálnu hierarchiu a silné vyjadrenia. Očakávame, že si budeme vyberať z ponuky unikátnych nových fontov tohto roka.

image011

5. Magická realita – stačí málo a čarovať sa dá aj na webe, vo fotografiách…  S trochou predstavivosti, grafickej zručnosti, technológii vykúzlite magickú realitu, na ktorú sa dá pozerať a neomrzí vás.

image012

6. Ručná kresba – ilustrácie, originalita, farebnosť, nápad – ako inak byť jedinečný? Oproti fotobankám, fontom je tu závan ľudskosti a ručnej tvorby, ktorá sa zaujme a ocení ju aj návštevník, ktorý v nej zbadá punc originality.

x_021b1b88 strange_but_funny_hand_drawn_illustrations_640_high_03 1347231684_5410_empty image017

7. Video ako pozadie – so zrýchľujúcim sa internetom sú tu nové možnosti. Video, ktoré ukáže dušu spoločnosti, zachytí atmosféru a ponúkne pocit, ktorý sa obrázkom nedá preniesť.

unnamed

8. Kinografika – kto chce byť fakt originálny, nezostane len  pri fotkách, alebo videách, ten bude robiť filmy! Film, ktorý prináša emóciu a zážitok ostáva vo vás. Film, na ktorý si spomeniete a porozprávate o ňom priateľom.